Unused Data Sweeper (1.0.0) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Author
tr: Yazar

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: View
tr: Görüntüle

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Active
tr: Etkin

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Last modified
tr: Son değişiklik

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: User Role
tr: Kullanıcı Rolü

en: About
tr: Hakkında

en: -Select-
tr: -Seçiniz-
