Update NARF! (0.0.0-rc4) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Version
fa: نسخه

en: n/a
fa: هیچ

en: 1 minute | @count minutes
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: 1 hour | @count hours
fa[0]: 1 ساعت
fa[1]: @count ساعت

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Module
fa: ماژول

en: Never
fa: هیچوقت

en: 1 second | @count seconds
fa[0]: 1 ثانیه
fa[1]: @count ثانیه

en: Available
fa: در دسترس

en: 1 year | @count years
fa[0]: 1 سال
fa[1]: @count سال

en: 1 month | @count months
fa[0]: 1 ماه
fa[1]: @count ماه

en: Parameter
fa: پارامتر

en: Checking available update data
fa: بررسی اطلاعات به‌روز‌رسانی در دسترس

en: Trying to check available update data ...
fa: تلاش برای بررسی اطلاعات به‌روز‌رسانی در دسترس...

en: Error checking available update data.
fa: خطا در هنگام بررسی اطلاعات به‌روز‌رسانی در دسترس.
