Upgrade Status (4.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: Remove
cy: Symud

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Update
cy: Diweddaru

en: read more
cy: darllen mwy

en: Error
cy: Gwall

en: Check manually
cy: Gwirio gyda llaw

en: Up to date
cy: Yn gyfoes

en: File name
cy: Enw ffeil

en: Error message
cy: Neges wall
