Upgrade Status (4.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (17 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Type
gl: Tipo

en: Remove
gl: Quitar

en: Administration
gl: Administración

en: Update
gl: Actualizar

en: read more
gl: ler máis

en: Error
gl: Erro

en: Check manually
gl: Comprobar manualmente

en: Up to date
gl: Actualizado

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: N/A
gl: N/D

en: Line
gl: Liña

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Installed
gl: Instalado

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: Not applicable
gl: Non aplicable
