Upgrade Status (4.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Administration
pt: Administração

en: Project
pt: Projeto

en: Update
pt: Atualizar

en: read more
pt: leia mais

en: Error
pt: Erro

en: Check manually
pt: Verificar manualmente

en: Up to date
pt: Atualizado

en: File name
pt: Nome do arquivo

en: N/A
pt: N/D

en: Line
pt: Linha

en: Ignore
pt: Ignorar

en: Installed
pt: Instalado

en: Plan
pt: Plano

en: Unavailable
pt: Não disponível

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Not applicable
pt: Não aplicável

en: Custom theme
pt: Tema customizado

en: Compatible
pt: Compatível
