Upgrade Status (4.2.0) - en to br translation catalogue (5 entries)

en: Status
br: Statud

en: Administration
br: Mererezh

en: Update
br: Hizivadenn

en: Ignore
br: Dianaout

en: About
br: Diwar-benn
