Upgrade Status (4.3.8) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Remove
da: Fjern

en: Project
da: Projekt

en: Update
da: Opdatér

en: read more
da: læs mere

en: Error
da: Fejl

en: Check manually
da: Manuel kontrol

en: Up to date
da: Seneste version installeret

en: File name
da: Filnavn

en: Line
da: Linje

en: Ignore
da: Ignorér

en: Installed
da: Installeret

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: About
da: Om

en: Scan
da: Indlæs

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Not applicable
da: Ikke relevant

en: Uninstalled
da: Afinstalleret

en: Compatible
da: Kompatibel

en: @count problem | @count problems
da[0]: @count problem
da[1]: @count problemer

en: @type: 1 project | @type: @count projects
da[0]: @type: 1 projekt
da[1]: @type: @count projekter

en: No problems found
da: Fandt ingen problemer

[ctx: Drupal.org issues]
en: Issues
da: Problemer

en: Supported.
da: Understøttet

en: Not supported.
da: Ikke understøttet

en: None installed.
da: Ikke installeret

en: Custom profile
da: Tilpasset profil

en: Contributed module
da: Tredjepartsmodul

en: Contributed theme
da: Tredjepartstema

en: Contributed profile
da: Tredjepartsprofil

en: Permissions of user role: "@role":
da: Brugerrollen "@role" har følgende tilladelser:
