Upgrade Status (5.0.0-alpha1) - en to mg translation catalogue (6 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Type
mg: Karazana

en: Remove
mg: Esory

en: Administration
mg: Mpandrindra

en: Update
mg: Ovana

en: read more
mg: tohiny
