Upgrade Status (8.x-1.0-alpha3) - en to os translation catalogue (5 entries)

en: Status
os: Статус

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Cancel
os: Аппар

en: Administration
os: Разамынад

en: Export
os: Экспорт
