Upgrade Status (8.x-3.10) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Administration
it: Amministrazione

en: Update
it: Aggiorna

en: Error
it: Errore

en: Check manually
it: Controlla manualmente

en: Up to date
it: Aggiornato

en: Custom
it: Personalizzato

en: File name
it: Nome del file

en: N/A
it: N/D

en: Line
it: Riga

en: Ignore
it: Ignora

en: Installed
it: Installato

en: Plan
it: Piano

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Not applicable
it: Non applicabile
