Upgrade Status (8.x-3.13) - en to sr translation catalogue (7 entries)

en: Status
sr: Статус

en: Type
sr: Tип

en: Remove
sr: Уклони

en: Update
sr: Ажурирање

en: Error
sr: Грешка

en: Ignore
sr: Игнориши

en: Error message
sr: Порука о грешци
