Upgrade Status (8.x-3.17) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Type
ne: प्रकार

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Administration
ne: प्रशासनिक

en: Update
ne: अपडेट

en: read more
ne: थप पढ्नुहोस्

en: Error
ne: त्रुटि

en: Up to date
ne: अपडेट

en: Ignore
ne: वास्ता नगरनु

en: Error message
ne: त्रुटि भएको सन्देश
