Upgrade Status (8.x-3.18) - en to eo translation catalogue (10 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Type
eo: Tipo

en: Remove
eo: Forigu

en: Administration
eo: Administrado

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: read more
eo: legu pli

en: Error
eo: Eraro

en: Check manually
eo: Kontrolu mane

en: Up to date
eo: Ĝisdata

en: Ignore
eo: Ignoru
