Upgrade Status (8.x-3.6) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Administration
nl: Beheer

en: Update
nl: Bijwerken

en: Error
nl: Fout

en: Check manually
nl: Handmatig controleren

en: Up to date
nl: Actueel

en: Custom
nl: Aangepast

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Line
nl: Lijn

en: Ignore
nl: Negeren

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Contributed
nl: Bijgedragen

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Scan
nl: Scannen

en: Not applicable
nl: Niet van toepassing

en: Export as HTML
nl: Exporteren als HTML

en: Unchecked
nl: Niet aangevinkt

en: Incompatible
nl: Incompatibel

en: Uninstalled
nl: Gedeïnstalleerd

en: Version @version
nl: Versie @version

en: Compatible
nl: Compatibel

en: Local version
nl: Lokale versie

en: Check available updates
nl: Beschikbare updates controleren

en: Fix later
nl: Later oplossen

en: Fix now
nl: Nu oplossen

en: Scan selected
nl: Geselecteerde scannen

en: Scanning projects
nl: Projecten scannen

en: CUSTOM PROJECTS
nl: AANGEPASTE PROJECTEN

en: CONTRIBUTED PROJECTS
nl: BIJGEDRAGEN PROJECTEN

en: Export selected as HTML
nl: Geselecteerde exporteren als HTML

en: Export selected as text
nl: Geselecteerde exporteren als tekst

en: Collaborate with maintainers
nl: Met de onderhouders samenwerken

en: Fix manually
nl: Handmatig oplossen

en: Drupal.org version
nl: Drupal.org-versie

en: Never checked
nl: Nooit gecontroleerd

en: Last checked @time ago
nl: Laatste controle @time geleden

en: Gather data
nl: Gegevens verzamelen

en: Fix incompatibilities
nl: Incompatibiliteiten oplossen

en: Environment is incompatible
nl: De omgeving is niet compatibel

en: @type: 1 project | @type: @count projects
nl[0]: @type: 1 project
nl[1]: @type: @count projecten

en: Compatible with next major Drupal core version
nl: Compatibel met de volgende Drupal-core versie
