Upgrade tool (3.0.7) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Current Revision
fr: Version actuelle

en: Changed
fr: Modifié

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Return
fr: Retour

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Delete all revisions
fr: Supprimer toutes les versions

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: The configuration was imported successfully.
fr: La configuration a été importée avec succès.

en: Completed @current step of @total.
fr: @current sur @total étape(s) terminées.

en: The configuration was imported with errors.
fr: La configuration a été importée avec des erreurs.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
fr: La configuration ne peut pas être importée car la validation a échoué pour les raisons suivantes :

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: @langname revisions for %title
fr: Versions en @langname pour %title

en: There are no changes to import.
fr: Il n'y a pas de modification à importer.

en: Another request may be importing configuration already.
fr: Une autre requête d'import de configuration est en cours.

en: Importing configuration
fr: Import de la configuration

en: Starting configuration import.
fr: Démarrer l'import de la configuration.

en: Configuration import has encountered an error.
fr: L'import de configuration a rencontré une erreur.

en: The configuration import failed for the following reasons:
fr: L'import de configuration n'a pas abouti pour les raisons suivantes :
