Upgrade tool (4.1.1) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Views
ro: Vizualizări

en: View
ro: Afișează

en: Created
ro: Creat

en: Authored by
ro: Autor

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Completed @current step of @total.
ro: Pasul @current din @total completat.

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
ro: Configurarea nu poate fi importată deoarece nu a reușit validarea din următoarele motive:

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: There are no changes to import.
ro: Nu sunt modificări de importat.

en: Another request may be importing configuration already.
ro: Altă cerere poate că a importat configurația deja.

en: Importing configuration
ro: Se importă configurația

en: Starting configuration import.
ro: Se pornește importul configurației.

en: Configuration import has encountered an error.
ro: Importul configurației a întâmpinat o eroare.

en: The configuration import failed for the following reasons:
ro: Importul configurației a eșuat din următoarele motive:
