Upgrade tool (4.1.2) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Save
ar: حفظ

en: Views
ar: الرؤى

en: View
ar: عرض

en: Created
ar: الإنشاء

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Diff
ar: الفروقات (Diff)

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Current revision
ar: المراجعة الحالية

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments

en: Available actions:
ar: الإجراءات المتاحة:

en: The configuration was imported successfully.
ar: تم استيراد التكوين بنجاح.

en: The configuration was imported with errors.
ar: خطأ في استيراد التكوين.

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
ar: لا يمكن استيراد الإعدادات لأنها فشلت في التحقق للأسباب التالية:

en: @date by @username
ar: @date بواسطة @username

en: Another request may be importing configuration already.
ar: قد يكون هناك طلب آخر يقوم بالفعل باستيراد الإعدادات.

en: Importing configuration
ar: استيراد الإعدادات

en: Starting configuration import.
ar: بدء استيراد الإعدادات.

en: Configuration import has encountered an error.
ar: واجه استيراد الإعدادات خطأ.

en: The configuration import failed for the following reasons:
ar: فشل استيراد الإعدادات للأسباب التالية:
