Upload Node pictures (1.0.0) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Instructions
pt: Instruções de preparação

en: custom
pt: personalizado

en: File extension
pt: Extensão do ficheiro
