UpTime Widget (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
de: Aktiviert

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Save
de: Speichern

en: Refresh interval
de: Aktualisierungsintervall

en: Scale
de: Skalierung

en: Widget
de: Steuerelement

en: API key
de: API-Key

en: Decimal separator
de: Dezimal Trennzeichen

en: Every cron run
de: Bei jedem Cron-Lauf

en: Decimal point
de: Dezimalpunkt

en: Copyright notice
de: Copyright-Hinweis

en: All rights reserved
de: Alle Rechte vorbehalten

en: @default_value hour | @default_value hours
de[0]: @default_value Stunde
de[1]: @default_value Stunden

en: @default_value minute | @default_value minutes
de[0]: @default_value Minute
de[1]: @default_value Minuten
