Configurable url filter (8.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (5 entries)

en: Custom
cs: Vlastní

en: characters
cs: znaky

en: Email addresses
cs: E-mailové adresy

en: Maximum link text length
cs: Maximální délka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
cs: URL delší než toto číslo budou zkráceny, aby se předešlo dlouhým textům, které ničí formátování. Samotný odkaz bude zachován, zkrátí se pouze textová část odkazu.
