Configurable url filter (8.x-1.0-beta1) - en to es translation catalogue (5 entries)

en: Custom
es: Personalizado

en: characters
es: caracteres

en: Email addresses
es: Direcciones de correo electrónico

en: Maximum link text length
es: Longitud máxima del texto del enlace

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
es: Las URL con más caracteres que este número se truncan para evitar cadenas largas que rompen el formato. El enlace en si mismo se conserva. Sólo se trunca la porción de texto del enlace.
