Configurable url filter (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Custom
ru: Собственная

en: characters
ru: символов

en: Email addresses
ru: Адреса электронной почты

en: Maximum link text length
ru: Максимальная длина текста ссылки

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ru: Ссылки длинее этого количества знаков обрезаются, чтобы избежать нарушения форматирования текста. Сама ссылка сохраняется, но ее текстовая часть обрезается.
