Configurable url filter (8.x-1.0-beta1) - en to sl translation catalogue (5 entries)

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: characters
sl: znaki

en: Email addresses
sl: E-naslovi

en: Maximum link text length
sl: Maksimalna dolžina povezav

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
sl: URL-ji daljši ki vsebujejo več znakov bodo skrajšani, da predolgi nizi ne nebi pokvarili oblikovanja. Povezava bo delovala, skrajšan bo samo besedilni del povezave.
