Configurable url filter (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Custom
uk: Власний

en: characters
uk: символів

en: Email addresses
uk: Адреси ел. пошти

en: Maximum link text length
uk: Максимальна довжина тексту посилання

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
uk: Посилання довжина яких більша ніж це число обрізаються, щоб уникнути порушення форматування тексту. Саме посилання зберігається, але його текстова частина обрізається.
