Url Redirect (8.x-1.8) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Label
fr: Libellé

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Roles
fr: Rôles

en: Other
fr: Autre

en: Role
fr: Rôle

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Negate
fr: Inverse

en: Select Roles
fr: Sélectionner des rôles

en: Category %label has been deleted.
fr: La catégorie %label a été supprimée.

en: Negate the condition
fr: Inverser la condition
