Url Redirect (8.x-2.1) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Save
fa: ذخیره

en: Path
fa: مسیر

en: User
fa: کاربر

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Other
fa: ساير

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش
