Url Redirect (8.x-2.62) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Label
hi: लेबल

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Other
hi: अन्य

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Negate
hi: नकारना

en: Negate the condition
hi: हालत नकारना
