URL Text (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Number
ar: رقم

en: URL
ar: العنوان URL

en: General
ar: عام

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: This field stores a number in the database as an integer.
ar: هذا الحقل يخزن عددا في قاعدة البيانات على شكل عدد صحيح.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
ar: %name: يجب أن يكون العدد الصحيح أكبر من أو يساوي %min.

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
