URL Text (1.0.0-alpha1) - en to be translation catalogue (9 entries)

en: Number
be: Нумар

en: URL
be: Спасылка

en: General
be: Агульны

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Field types
be: Тыпы палёў

en: This field stores a number in the database as an integer.
be: Гэта поле запамінае лічбы ў базе дадзеных як цэлыя.

en: Integer value
be: Цэлае значэнне
