URL Text (1.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (13 entries)

en: Number
cs: Číslo

en: General
cs: Obecné

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Field types
cs: Typy polí

en: This field stores a number in the database as an integer.
cs: Toto pole ukládá číslo do databáze jako celé číslo.

en: Integer value
cs: Celočíselná hodnota

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: Number (integer)
cs: Číslo (celé)

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
cs: %name: Celé číslo musí být větší nebo rovno %min.

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
