URL Text (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Number
da: Antal

en: General
da: Generelt

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Field types
da: Felttyper

en: This field stores a number in the database as an integer.
da: Dette felt gemmer et tal i databasen som et heltal.

en: Integer value
da: Heltalsværdi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Number (integer)
da: Tal (heltal)

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
da: %name: Tallet skal være større end eller lig med %min.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
