URL Text (1.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Number
sv: Tal

en: General
sv: Allmän

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Field types
sv: Fälttyper

en: This field stores a number in the database as an integer.
sv: Detta fält lagrar ett tal i databasen som ett heltal.

en: Integer value
sv: Värde för heltal

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Number (integer)
sv: Nummer (heltal)

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
sv: %name: Heltalet måste vara större än eller lika med %min.

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size
