Used Cars - Drupal Car Theme (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Home
fa: خانه

en: None
fa: هیچ

en: Core
fa: هسته

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Red
fa: قرمز

en: White
fa: سفید

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: mobile
fa: موبایل

en: Shortcut icon settings
fa: تنظیمات شمایل میانبر

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Sidebar background
fa: رنگ زمینه ی نوار کناری

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Title and slogan
fa: عنوان و شعار سایت

en: Header background top
fa: پس زمینه بالای سربرگ
