Used Cars - Drupal Car Theme (9.1.0) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Help
it: Aiuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Text color
it: Colore del testo

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Messages
it: Messaggi

en: White
it: Bianco

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Shortcut icon settings
it: Impostazioni specifiche dell'icona

en: wide
it: largo

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Header background top
it: Sfondo intestazione in alto

en: narrow
it: stretto
