User Account Emails (1.0.1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Mail
de: E-Mail

en: Message type
de: Nachrichtentyp

en: Send
de: Senden

en: Account blocked
de: Konto gesperrt

en: Welcome (awaiting approval)
de: Willkommen (Bestätigung erwartet)

en: Welcome (no approval required)
de: Willkommen (keine Bestätigung nötig)

en: Password recovery
de: Passwort-Wiederherstellung

en: Account activation
de: Benutzerkonto-Aktivierung

en: Send account email
de: Benutzerkonten-E-Mail senden
