User Account Emails (1.0.1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Mail
id: Email

en: Message type
id: Tipe pesan

en: Send
id: Kirim

en: Account blocked
id: Akun diblokir

en: Welcome (awaiting approval)
id: Selamat Datang (Menunggu persetujuan)

en: Welcome (no approval required)
id: Selamat Datang (tidak membutuhkan persetujuan)

en: Password recovery
id: Pemulihan sandi

en: Account activation
id: Pengaktifan akun
