User Account Emails (1.0.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Mail
pt: Correio

en: Account blocked
pt: Conta bloqueada

en: Welcome (awaiting approval)
pt: Bem-vindo (a aguardar aprovação)

en: Welcome (no approval required)
pt: Bem-vindo (sem aprovação necessária)

en: Password recovery
pt: Recuperação de senha

en: Account activation
pt: Ativação de conta
