User annex (1.0.0-rc1) - en to hr translation catalogue (15 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Action
hr: Akcija

en: Edit
hr: Uredi

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Active
hr: Aktivno

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Directory
hr: Imenik

en: Blocked
hr: Blokiran

en: About
hr: Opis

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args
