User annex (1.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Action
nl: Actie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Active
nl: Actief

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Directory
nl: Map

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: User status
nl: Gebruikersstatus

en: File format
nl: Bestandsformaat

en: About
nl: Over

en: User id
nl: Gebruikers-ID

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: Difference
nl: Verschil

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van @operation met parameters: @args

en: Whether the user is active or blocked.
nl: Of de gebruiker actief of geblokkeerd is.

en: Modified by
nl: Aangepast door
