User annex (1.0.1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Active
it: Attivo

en: File name
it: Nome del file

en: Directory
it: Cartella

en: Blocked
it: Bloccato

en: User name
it: Nome utente

en: File format
it: Formato del file

en: About
it: Informazioni

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
