User Badges (8.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (16 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Edit
eu: Editatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Image
eu: Irudia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Other
eu: Bestea

en: Role
eu: Rol

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Create @name
eu: Sortu @name
