User Badges (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Other
hi: अन्य

en: Role
hi: भूमिका

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Create @name
hi: @name बनाएँ

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
