User Badges (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Role ID
id: ID peran

en: Other
id: Lainnya

en: Role
id: Peran

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Create @name
id: Kirim @name

en: Weight for @title
id: Bobot @title
