User Badges (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Role ID
it: ID ruolo

en: Other
it: Altro

en: Role
it: Ruolo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Create @name
it: Crea @name

en: Weight for @title
it: Peso per @title
