User Badges (8.x-1.0-beta2) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Language
cy: Iaith

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Other
cy: Arall

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Create @name
cy: Creu @name
