User ban (user_ban) (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: Ban
hi: प्रतिबंध
