User bundle (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Add user
id: Tambah pengguna

en: Language settings
id: Pengaturan bahasa

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
id: Nama mesin yang tidak terbaca. Masukkan nama selain %invalid.

en: Managing user account fields
id: Mengelola bidang akun pengguna
