User bundle (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: User
oc: Utilizaire

en: Add user
oc: Apondre un utilizaire

en: Account type
oc: Tipe de compte

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.
