User bundle (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Add user
it: Aggiungi un utente

en: Add @name
it: Aggiungi @name

en: Language settings
it: Impostazioni lingua

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
it: Nome ad uso interno non valido. Inserisci un nome diverso da %invalid.

en: Managing user account fields
it: Gestione dei campi del profilo utente
