User Coins (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Status
fr: État

en: Transaction ID
fr: Identifiant (ID) de transaction

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Default
fr: Par défaut

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Amount
fr: Montant

en: Sort by
fr: Trier par

en: Balance
fr: Solde

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: The amount of the transaction.
fr: Le montant de la transaction.

en: Hash
fr: Hachage

en: The status of the transaction.
fr: Le statut de la transaction.

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
fr: Ce champ enregistre des entiers depuis une liste de paires de valeurs autorisées "valeur => libellé". Exemple : 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
